- 6-A -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon]

3 posters

Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon] Empty Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon]

Mesaj  ultrAslan.alice Salı Haz. 02, 2009 4:52 pm

Sabah buz yutmuş bir şekilde uyandım. Yeni okulumda ilk günümdü. Yataktan kalktım ve dolabıma doğru yürüdüm. O sırada takıldım, yere düşecek gibi olup biraz yalpaladım. Sonra dolabı açtım. Hava kapalıydı. Bunun için gri bi hırka aldım. Aynaya bi baktım da, gerçekten mutsuz gözüküyordum. Kendime biraz gülümsemeye çalıştım ama fazla kastım. Üstümü giyip aşağı doğru indim. Mutfakta kahvaltı hazırdı. Annem çoktan gitmişti. Yukarı çıkıp saçlarımı taramaya başladım. Gerçekten uzamıştı. O sırada okula başladığım ilk gün gözümün önünde canlandı:
Annem saçlarımı topluyordu;
- Heyecanlı mısın?
- Hayır
- Böyle olması gerekiyor zaten
- Sence sakarlık çıkarır mıyım ??
- Şaka mı yapıyorsun. Tabii ki de hayır!
- O zaman bana şans dile.
- Sana bol şans diliyorum.
Saçlarımı yapmıştım. Daha doğrusu yapmamıştım. Sadece taramış ve tel tokayla tutturmuştum. Ama olsun. Hemen birşeyler atıştırıp dışarı fırladım. Bi otobüse bindim. Hiçkimse konuşmuyordu. Ses çıkarmayı istemedim. Yerime oturdum. 15 dk. sonra Forks High School yazılı tabelayı gördüm. Otobüsten indim ve yeni okuluma doğru ilerledim. Çevremdeki gözler bendeydi. Bunun etkisiyle kızarık olan yanaklarım iyice kızardı ve o an yerin dibine batsam belki daha iyiydi. Sınıfa girdim. Tek boşyer arkada bir kızın yanıydı.
- Oturabilirmiyim?
- Tabii, dedi yavaşca
Oturdum. Tanıştık. Adının Kate olduğunu söyledi. Ders başladı. Ama benim dersle alakam yoktu. Camdan dışarı bakıyordum. O sırada bi kıkırdama duydum. Sesin geldiği yöne doğru döndüm. Yanımdaki kız sırıtıyordu.
- Neyin var Kate? dedim
- Şey.. Jazz sana bakıyor, dedi ve gülmeye devam etti.
Baktığı yöne doğru dönünce iki çift sarıya yakın ela gözle karşılaştım.Benim yaptığım gibi utanıp gözlerini önüne eğmedi. Yanakları da kızarmadı. Tek yaptığı aptalca sırıtıp önüne dönmek oldu. Düşündüğü şeyi düşünebiliyordum. "Bu kıza kim bakar" edasındaydı. Zilin sesini duydum.
Öğle yemeğinde yemekhaneye doğru yürüdüm. Yemekhanede çok az kişi vardı. Bi sandviç ve kola alıp cam kenarında bi masaya oturdum. Bir süre pipeti kolaya atıp asitin etkisiyle yukarı çıkışını izledim. Sonra yemeye başladım. O sırada gözüm dışarı gitti. Şu "Jazz" dedikleri çocuk oradaydı. Ve yine bana bakıyordu. O an kalkıp yanına gidip ona "Senin derdin ne?" diye bağırmak isterdim ama gelir gelmez gözlerden düşmek istemiyordum. Kafamı eğmekle yetindim. Yemeğimi bitirdiğimde yemekhaneden çıktım. Okula dönüşün tek yolu Jazz'in önünden geçmekti. Tamam sadece oradan geçeceğim ve yüzüne bakmayacağım düşüncesiyle önünden geçtim. Evet hiçbişey olmamıştı. Sadece biraz bakmıştı o kadar. Sınıfa gidince sıra arkadaşımın yanına hemen damladım.
- Anlatsana şu Jazz nasıl biri?
- Tuhaf.
- Nasıl tuhaf?
- Bak Alice, o ve ailesi gerçekten çevresine tuhaf davranışlar sunuyor. Sana baktığında gülmemin sebebi, okulda binlerce kız var. Kızların çoğu ona kesik. Jazz yeni gelen bi kıza bakıyor. Üstelik bakışlarındaki anlamı sen farkediyorsun.
- Fark ettiğimi nerden anladın ?
- Yine senin bakışlarından.
- Jazz derken ? Gerçek adı ne?
- Jasper. Jasper Hale.

YORUMLARA GÖRE DEVAMI GELCEK (:

En son ultrAslan.alice tarafından Salı Haz. 02, 2009 6:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ultrAslan.alice
ultrAslan.alice
Admin
Admin

http://merkez6a.yetkinforum.com

Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon] Empty Geri: Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon]

Mesaj  Princess.Of.Darkness Salı Haz. 02, 2009 5:48 pm

Güzel ama bi şei merak ediom...Alice'nin konuştuu kızın adı ne?
Princess.Of.Darkness
Princess.Of.Darkness
Moderatör
Moderatör

Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon] Empty Geri: Yeni Okul 1 [Mary Alice Brandon]

Mesaj  ultrAslan.alice Salı Haz. 02, 2009 6:10 pm

Kate Smile
ultrAslan.alice
ultrAslan.alice
Admin
Admin

http://merkez6a.yetkinforum.com